Victoria z Plonem!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 03 2019 04:39:00

Pierwszego dnia września drużyna Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze zmierzyła się w meczu wyjazdowym z zespołem LKS Plon Błotnica Strzelecka. Spotkanie gwarantowało sporą dawkę sportowych emocji, bowiem rywalki w pierwszej kolejce nowego sezonu zdołały zdobyć aż dziesięć bramek!
   Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Pierwszego dnia września drużyna Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze zmierzyła się w meczu wyjazdowym z zespołem LKS Plon Błotnica Strzelecka. Spotkanie to gwarantowało sporą dawkę sportowych emocji, bowiem rywalki w pierwszej kolejce nowego sezonu zdołały zdobyć aż dziesięć bramek. Jak było tym razem w Ujeździe?
    Zabrzanki pewnie i mocno rozpoczęły to spotkanie. Już po upływie piętnastu minut przyjezdne mogły wyjść na prowadzenie, jednak piłka po dośrodkowaniu Klaudii Świderskiej odbiła się od słupka. W 25 minucie powracająca na swoją nominalną pozycję Angelika Czmok, dała swojej drużynie prowadzenie! Na drugą bramkę nie przyszło nam czekać długo. W 34 minucie dublet tego dnia zanotowała snajperka z numerem 16. Zabrzanki szły za ciosem. W 37 minucie prowadzenie podwyższyła nowo przybyła zawodniczki pozyskana z UKS Jaskółki Chorzów - Klaudia Świderska! Na drugie 45 minut przyjezdne wyszły z przewagą aż trzech bramek. Gospodynie jednak nie zamierzały się poddawać ambitnie próbując odmienić losy spotkania. W 63 minucie strzał sprzed pola karnego na bramkę zamieniła Wioletta Dziółko!! Wydawać by się mogło, że przewaga czterech bramek daje już niemal pewne punkty, lecz na przestrzeni kolejnych kilkunastu minut zespół z Błotnicy zdobył aż dwie bramki. Do końcowego gwizdka zabrzanki zasłużenie utrzymały prowadzenie.

Skład: Ledwoń - Kęsoń, Fujarska J, Fross, Brzezina - Dziółko, Englisz (C), Świderska, Fujarska Z - Iwańska, Czmok
Zagrały również: Ciepła, Woźniak, Urbaniec
Bramki: Czmok x2, Świderska, Dziółko
Kartki: żółta - Woźniak

W najbliższy weekend zmagania w nowym sezonie wznowią również pozostałe drużyny. Już w sobotę juniorki udadzą się do Rzeszowa, by tam zainaugurować zmagania w Centralnej Lidze Juniorek! Trzymajcie mocno kciuki, początek meczu o 15:00. W niedzielę na boisko Sparty Zabrze wybiegną seniorki. O godzinie 12:00 piłkarki zmierzą się z beniaminkiem II ligi, zespołem Promień Żary. Zaś o 15:00 po wakacyjnej przerwie na trawiastych boiskach zobaczymy trampkarki, które powalczą o ligowe punkty z drużyną KKS Wisła Skoczów.