Punkt na inaugurację.
Dodane przez Admin dnia Sierpień 26 2019 06:20:08

W niedzielę 25 sierpnia zabrzański klub wznowił rozgrywki II ligi kobiet w sezonie 2019/20. Odmłodzona drużyna KKS-u zmierzyła się na obiekcie Sparty Zabrze z beniaminkiem II ligi - Skrą Częstochowa.

W niedzielę 25 sierpnia zabrzański klub wznowił rozgrywki II ligi kobiet w sezonie 2019/20. Odmłodzona drużyna KKS-u zmierzyła się na obiekcie Sparty Zabrze z baniaminkiem II ligi - Skrą Częstochowa.
   Po pierwszych minutach gry nie można było wyłonić pewnego kandydata do zwycięstwa. Obie drużyny próbowały swoich sił. Mimo iście wakacyjnej pogody czujnie na posterunku w 23 minucie zachowała się Klaudia Ledwoń, bronią strzał z pięciu metrów. W kolejnych minutach zabrzanki stworzyły sobie kilka sytuacji, by wyjść na prowadzenie jednak brakowało dokładnego wykończenia, by cieszyć się ze zdobytej bramki. W 28 minucie sędzia podyktowała rzut wolny pośredni, po złapaniu golkiperki Skry futbolówki poza polem karnym. Do jego wykonania podeszła Roxana Fross, piłka minimalnie minęła słupek. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania na listę strzelczyń wpisała się Zuzanna Fujarska, dając prowadzenie zabrzankom przed przerwą! Drugą połowę zabrzanki rozpoczęły z przewagą jednej bramki. W 60 minucie dośrodkowanie Angeliki Czmok z rzutu rożnego zamieniła na bramkę Wioletta Dziółko, podwyższając tym samym prowadzenie! I choć wydawać by się mogło, że gospodynie mają to spotkanie pod kontrolą, przyjezdne zdołały wykorzystać cofnięcie się do defensywy swoich przeciwniczek. Na przestrzeni kolejnych minut zawodniczki z Częstochowy zdobyły dwie bramki doprowadzając do remisu. Niestety pogoń w ostatnich minutach za trzecią bramką nie zakończyła tego meczu happy endem.

Inauguracja rozgrywek zakończyła się podziałem punktów. Odmłodzona drużyna potrzebuje jeszcze czasu i ogrania, by swtorzyć boiskowy monolit. Po pierwszej kolejce zespół zajmuje 5 miejsce w tabeli. Kolejne spotkanie odbędzie się 1 września o godzinie 17:00. Wówczas zabrzanki podejmą w meczu wyjazdowym aktualnego lidera - LKS Plon Błotnicę Strzelecką.

Skład: Ledwoń - Brzezina, Fujarska Julia, Fross, Urbaniec - Woźniak (46' Kęsoń), Englisz (C), Czmok, Fujarska Zuzanna - Dziółko, Iwańska
Bramki: Fujarska Zuzanna, Dziółko