Derby na remis.
Dodane przez Admin dnia Październik 28 2018 22:56:16

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej aktualnego sezonu, zabrzanki zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z UKS Jaskółki Chorzów. Zawodniczki z Zabrza stawiane były w roli faworytek, jednak derby śląska zakończyły się podziałem punktów. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W przedostatniej kolejce rundy jesiennej sezonu zabrzanki zmierzyły się w wyjazdowym spotkaniu z UKS Jaskółki Chorzów. Sugerując się tabelą to zawodniczki z Zabrza stawiane były w roli faworytek, jednak derby śląska zakończyły się podziałem punktów.
   Początek meczu był nerwowy w wykonaniu Kobiecego Klubu, w grę wkradło się wiele niedokładności. W 19 minucie zabrzanki wykreowały niemal stuprocentową okazję do objęcia prowadzenia, jednak oddany strzał z pola karnego był niecelny. Kilka minut później silny strzał z rzutu wolnego oddała Joanna Kęsoń, lecz uderzenie wybroniła bramkarka gospodyń. W 32 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie zdobywając bramkę po uderzeniu futbolówki głową.
   Do odrobienia strat naszym piłkarkom pozostało 45 minut. Zawodniczki pełne werwy oraz motywacji ruszyły w pościg z czasem, by odrobić straty z pierwszej części meczu. W 61 minucie przyjezdne doprowadziły do remisu! W 61 minucie składna akcja całego zespołu zakończyła się bramką po uderzeniu Joanny Kęsoń! Mecz rozpoczął się na nowo. Uciekający czas, dodawał kolejnych emocji do sportowego widowiska. Zabrzanki raz po raz znajdowały się na połowie przeciwniczek. W wielu sytuacjach do pełni szczęścia w postaci bramki, brakowało bardzo niewiele. Mimo walki spotkanie zakończyło się remisem 1-1 i podziałem punktów.

Ostatni mecz w rundzie jesiennej zespół rozegra na własnym obiekcie. W niedzielę 04.11.18r. wszystkich kibiców zapraszamy na stadion Sparty Zabrze. Punktualnie o 11:00 zabrzanki zmierzą się z zespołem UKKS Istebna, bądźcie z Nami!

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Wrazidło, Kęsoń, Sypniewska - Florian (65' Dąbrowska), Englisz (85' Brzezina), Żelichowska, Ochota (78' Jaklowska) - Iwańska, Czmok
Bramka: Kęsoń