Mamy lidera!
Dodane przez Admin dnia Październik 09 2018 22:03:37

   W minioną niedzielę piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze po raz drugi w sezonie rozegrały spotkanie przed własną publicznością. Do Zabrza zawitała drużyna z Wrocławia, rezerwy ekstraligowego AZS-u. Jesteście ciekawi jaki wyglądało to spotkanie? Zachęcamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   W minioną niedzielę piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze po raz drugi rozegrały spotkanie przed własną publicznością. Do Zabrza zawitała drużyna z Wrocławia, rezerwy ekstraligowego AZS-u. Zabrzanki bardzo dobrze rozpoczęły to spotkanie. Na przestrzeni 20 minut gospodynie wykreowały wiele sytuacji, jednak żadna nie przyniosła upragnionej bramki. W ostatnich minutach pierwszej części meczu zawodniczki wypracowały niemal stuprocentowe sytuacje, lecz brakowało dokładnego wykończenia w polu karnym wrocławianek. W pierwszej połowie kibice nie mogli narzekać na brak emocji, aczkolwiek zabrakło przysłowiowej wisienki na torcie w postaci bramki. W drugiej połowie padły aż trzy! W 78 minucie zabrzanki wyszły na prowadzenie po strzale Lidii Florian! Niestety w 85 minucie zespół gości wykorzystał cofnięcie się gospodyń i zdobył kontaktową bramkę. Pięknem futbolu jest jego nieprzewidywalność, co znalazło potwierdzenie również w tym meczu. W doliczonym czasie gry, bramkę na wagę zwycięstwa oraz euforii wszystkich zgromadzonych zdobyła Joanna Kęsoń! Mecz zakończył się zwycięstwem zabrzanek, co sprawiło że zespół został liderem II ligi kobiet!
   Najbliższe spotkanie zawodniczki rozegrają w niedzielę z Błotnicą Strzelecką.

   Mecz II ligi kobiet nie był jedynym powodem do radości podczas minionego weekendu. W sobotę trzeci mecz w ramach Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych rozegrały młodsze adeptki KKS-u. Zawodniczki po dwóch wysokich porażkach odnotowały zwycięstwo z zespołem KKS Wisła Skoczów. Mecz zakończył się zwycięstwem KKS-u 2-1.

Jak wygląda terminarz na najbliższy weekend?
Liga Orliczek (Rybnik) sobota godzina 9:00
Liga Juniorek Młodszych (ul. Dorotki 1A) sobota godzina 11:00
Liga Młodziczek (ul. Dorotki 1A) niedziela godzina 9:00
II Liga Kobiet (Błotnica Strzelecka) niedziela godzina 14:00