Zwycięski weekend!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 30 2018 16:59:00

   W miniony weekend prawie wszystkie zespoły Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze rozegrały mecze w swoich ligach. W sobotnie przedpołudnie ligowe zmagania zainaugurowały orliczki, po południu o cenne punkty walczyły seniorki z liderem II ligi kobiet, natomiast w niedzielny poranek kolejne mecze w ramach ligi rozegrały młodziczki.
Zachęcamy do zapoznania się ze wszystkimi wynikami.


Rozszerzona zawartość newsa

   W miniony weekend prawie wszystkie zespoły Kobiecego Klubu Sportowego rozegrały mecze w swoich ligach. Poniżej przedstawiamy wyniki.

Śląska Liga Orliczek
   Zwycięski weekend rozpoczęły orliczki, inaugurując tym samym rozgrywki Śląskiej Ligi Orliczek. Piłkarki rozegrały cztery spotkania. Najmłodsze pociechy w sportowej rywalizacji nie zapomniały o dobrej zabawie, która towarzyszyła im podczas całego turnieju. Warto zaznaczyć, że podczas sobotnich meczów wiele zawodniczek pierwszy raz brało udział w meczu ligowym. Z pewnością zdobyte doświadczenie zaowocuje w kolejnych meczach.

Poniżej umieszczamy wyniki meczów:
KKS Zabrze - KKS Polonia Tychy 1-2, KKS Zabrze - UKKS Katowice 1-0, KKP Mikołów - KKS Zabrze 0-0, TS ROW Rybnik - KKS Zabrze 0-4

II Liga Kobiet
   W sobotnie popołudnie spotkanie w ramach 6. kolejki II ligi kobiet rozegrały seniorki zabrzańskiego klubu. Zespół udał się do Opola, by tam zmierzyć się z liderem rozgrywek. Dotychczasowe pojedynki z zespołem Unii zabrzanki dwukrotnie wygrały, aczkolwiek znakomity początek sezonu przez lidera rozgrywek dodawał emocji temu spotkaniu. Zabrzanki od pierwszych minut ze spokojem rozgrywały futbolówkę, co szybko przyniosło efekt. W 16 minucie na listę strzelczyń wpisała się Simona Wrazidło. Przyjezdne stwarzały zagrożenie na połowie przeciwniczek, zaś składne akcje z pewnością mogły nacieszyć oko niejednego kibica. W drugiej połowie zabrzanki zdobyły aż trzy bramki! W 48 minucie bramkę zdobyła Barbara Iwańska. W 57 minucie prowadzenie podwyższyła Roxana Fross. W 76 minucie bramkarkę gospodyń pokonała Wioletta Dziółko. Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem zabrzanek 0-4.

   Najbliższy mecz piłkarki rozegrają 07.10.18r. o godzinie 11:00 Z AZS-em Wrocław. Już dziś serdecznie zapraszamy na obiekt zabrzańskiej Sparty w Mikulczycach.

Bramki: Wrazidło, Iwańska, Fross, Dziółko

Śląska Liga Młodziczek
   W niedzielny poranek młodziczki zabrzańskiego klubu rozegrały mecze w ramach 3. kolejki Śląskiej Ligi Młodziczek. Zawodniczki zmierzyły się z zespołem GOL Bieruń. Mecz zakończył się zwycięstwem zabrzanek 3-0. Drugi zespół, który tego dnia zawitał do Zabrza to LKS Kamienica Polska. Po 40 minutach meczu zabrzanki do ligowej tabeli dopisały 1 punkt, kończąc spotkanie bezbramkowym remisem.
Najbliższe spotkanie zawodniczki rozegrają już w poniedziałek o godzinie 17:00 z KTS Polonią Bytom.

Bramki: Sobczyk x2, Mohn

Śląska Liga Juniorek Młodszych
   Juniorki Młodsze Kobiecego Klubu w środę tj. 03.10.18r. zmierzą się z KS SWD Wodzisław Śląski. Początek spotkania o godzinie 16:30 na stadionie Sparty Zabrze. Kolejny mecz zawodniczki rozegrają w sobotni poranek. 06.10. o godzinie 9:00 zmierzą się z zespołem KKS Wisła Skoczów.