"Z tarczą" z Bielawy!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 17 2018 23:43:36

   W sobotnie przedpołudnie drużyna z Zabrza rozegrała spotkanie w ramach 4. kolejki II ligi kobiet. Zespół udał się aż do Bielawy, by zmierzyć się z tamtejszą drużyną UKS Bielawianka Bielawa, wówczas drużyną wyżej plasowaną w tabeli. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z meczu.


Rozszerzona zawartość newsa

   W sobotnie przedpołudnie drużyna z Zabrza rozegrała spotkanie w ramach 4. kolejki II ligi kobiet. Zespół udał się aż do Bielawy, by zmierzyć się z tamtejszą drużyną UKS Bielawianka Bielawa, wówczas drużyną wyżej plasowaną w tabeli.
   Spotkanie od początku gwarantowało dużą dawkę emocji, bowiem zmierzyli się ze sobą pretendenci do awansu, do wyższej klasy rozgrywkowej. W pierwszej odsłonie meczu gospodynie były przeważającą drużyną. Raz po raz zagrażały bramce zabrzanek, jednak świetną dyspozycję tego dnia prezentowała golkiperka KKS-u - Klaudia Ledwoń oraz cała defensywa. W drugiej połowie drużyna gości pewniej i częściej rozgrywała piłkę na połowie przeciwniczek. Gospodynie tuż po rozpoczęciu drugiej połowy oddały strzał na bramkę golkiperki Ledwoń, aczkolwiek był niecelny. W 59 minucie drużyna z Zabrza objęła prowadzenie, a to za sprawą oddanego strzału z własnej połowy przez Roxanę Fross! Mecz stał na bardzo wysokim poziomie, zaś tempo gry było bardzo szybkie. Zaangażowanie oraz ambicja były widoczne na murawie. W 77 minucie zawodniczka Bielawianki oddała strzał, po którym futbolówka odbiła się od słupka. W odpowiedzi na tę akcję, Angelika Czmok podwyższyła prowadzenie oddając strzał po krótkim słupku! Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Skład: Ledwoń - Ochota, Kęsoń, Fross, Englisz, Dziółko (78' Dąbrowska), Żelichowska, Iwańska (90' Brzezina), Czmok, Florian (68' Jaklowska), Wrazidło

Bramki: Fross, Czmok
Kartki: żółta - Dziółko

Agnieszka Pluskota (trener) - Jestem bardzo zadowolona z postawy dziewcząt. Grały cierpliwie i spokojnie do samego końca. W pierwszej połowie wytrzymałyśmy atak gospodyń. Wiedziałyśmy, że z upływem czasu będzie nam łatwiej. Czekałyśmy na swoją szansę i zdobycie bramki. W pierwszej połowie zespół Bielawy znacznie przeważał i stwarzał zagrożenie, dobra dyspozycja naszej bramkarki oraz całego bloku obrony pozwoliło zachować nam czyste konto. Mecz był dobrym widowiskiem pełnym emocji. Zawodniczki zagrały ambitnie i z pełnym zaangażowaniem.

   W najbliższy weekend zespół Kobiecego Klubu ma pauzę ze względu na wycofanie się z rozgrywek zespołu MKS Miedź Legnica. 29 września zabrzanki zmierzą się w meczu wyjazdowym z Unią Opole.

   W miniony weekend debiut na ligowych boiskach odnotowały młodziczki zabrzańskiego klubu. Zawodniczki rozegrały pierwszy turniej w ramach Śląskiej Ligi Młodziczek. Dziewczynki rywalizowały z zespołami TS ROW Rybnik oraz GKS Katowice. Zarówno drużyna z Rybnika jak i Katowic okazała się lepsza, jednak zdobyte doświadczenie z pewnością zaowocuje w kolejnych meczach.