"Victoria" na inaugurację!
Dodane przez Admin dnia Sierpień 28 2018 09:54:32

W ostatnią niedzielę sierpnia zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego zainaugurowały rozgrywki II ligi kobiet w sezonie 2018/2019. Drużyna udała się do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam zmierzyć się z TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski - zespół  został przesunięty z II ligi gr. wielkopolskiej do II ligi gr. śląskiej.
Jesteście ciekawi jak przebiegało pierwsze spotkanie w sezonie? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W ostatnią niedzielę sierpnia zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego zainaugurowały rozgrywki II ligi kobiet w sezonie 2018/2019. Drużyna udała się do Gorzowa Wielkopolskiego, by tam zmierzyć się TKKF Stilon Gorzów Wielkopolski - zespół został przesunięty z II ligi gr. wielkopolskiej do II ligi gr. śląskiej.
   W pierwszych minutach sportowego pojedynku gospodynie mocno rozpoczęły natarcie na bramkę zabrzanek. Zespół ze śląska wytrzymał chwilową "nawałnice" i ruszył do walki o pierwsze punkty, przejmując inicjatywę. Odzwierciedleniem tego była bramka zdobyta w 14 minucie, jednak strzelczyni była na pozycji spalonej. Szczęście uśmiechnęło się kilka minut później. W 21 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego, po zamieszaniu w polu karnym, zamieniła na bramkę Angelika Czmok! Niespełna dziesięć minut później zabrzanki podwyższył wynik! W 29 minucie dośrodkowanie Simony Wrazidło perfekcyjnie wykończyła Barbara Żelichowska, która po technicznym strzale umieściła piłę w bramce gospodyń!
Drugie 45 minut nie obfitowało w zdobyte bramki, jednak sportowych emocji nie zabrakło. Zarówno gospodynie jak i goście wypracowały sobie kilka groźnych akcji, jednka żadna z drużyn nie zdołała umieścić futbolówki w bramce przeciwniczek. Zabrzanki do końca meczu utrzymały wypracowane prowadzenia. Tym samym zespół ze Śląska zdobył pierwsze trzy punkty w sezonie!

Skład: Ledwoń - Ochota, Kęsoń, Fross, Jastrzębska (84' Jaklowska) - Wrazidło (60' Dąbrowska), Englisz, Żelichowska, Florian (78' Brzezina) - Czmok, Iwańska (78' Sypniewska)
Bramki: Czmok, Żelichowska

W najbliższą niedzielę 02.09.2018r. o godzinie 16:00 zabrzanki zmierzą się przed własną publicznością z KS SWD Wodzisław Śląski. Serdecznie zapraszamy!