Rewanż AZS-u.
Dodane przez Admin dnia Maj 27 2018 14:05:31

W przedostatniej kolejce rozgrywek II ligi kobiet w sezonie 2017/18, zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego zmierzyły się w spotkaniu wyjazdowym z AZS Wrocław. W ubiegłej rundzie mecz dedykowany Danielowi zakończył się zwycięstwem zabrzanek. Jak tym razem potoczyły się losy spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

W przedostatniej kolejce rozgrywek II ligi kobiet w sezonie 2017/18, zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego zmierzyły się w spotkaniu wyjazdowym z AZS Wrocław. W ubiegłej rundzie mecz dedykowany Danielowi zakończył się zwycięstwem zabrzanek, tym razem to gospodynie wyszły zwycięsko ze sportowego pojedynku.
   Pierwsze minuty meczu zwiastowały, że będzie to dynamiczny i pełen emocji mecz. W 7 minucie meczu po stracie piłki przez zabrzanki, gospodynie oddając strzał z pola karnego pokonały bramkarkę z Zabrza. Zawodniczki Kobiecego Klubu chciały jak najszybciej odrobić stratę bramkową. W 14 minucie meczu sędzia główna podyktowała rzut karny dla gości, po faulu na Angelice Czmok. Do jego wykonania podeszła kapitan KKS-u, niestety po uderzeniu piłka znalazła się w rękach bramkarki AZS-u. W kolejnych minutach spotkania przeważającą drużyną były gospodynie, kontrolowały grę. Przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę piłka po raz drugi znalazła się w bramce KKS-u.
   W drugiej odsłonie meczu zabrzanki częściej stwarzały zagrożenie na połowie przeciwniczek. W 58 minucie były bliskie zdobycia bramki, jednak zabrakło dokładnego wykończenia akcji w polu karnym. W 62 minucie napastniczka AZS-u doszła do sytuacji "sam na sam" z Klaudią Ledwoń i tym samym zdobyła kolejną bramkę dla swojego zespołu. Kilka minut później świetną sytuację wypracowały przyjezdne, aczkolwiek futbolówka minimalnie minęła poprzeczkę po strzale Agnieszki Ochoty. Przed końcem regulaminowego czasu gry zawodniczki AZS zdobyły czwartą bramkę w spotkaniu. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Korzan (46' Ochota), Fross, Wrazidło - Jaklowska, Żelichowska (C), Englisz, Kęsoń (69' Sypniewska) - Czmok, Iwańska (86' Bijak)
Kartki: żółte - Fross

Ostatnie spotkanie w dobiegającym końca sezonie, zabrzanki rozegrają 9 czerwca o godzinie 15:00 w Legnicy z tamtejszą Miedzią. Trzymajcie mocno kciuki!