Unia pokonana!
Dodane przez Admin dnia Maj 22 2018 16:01:34

   Po długiej przerwie spowodowanej wakatem w rozgrywkach oraz nieobecnością zespołu z Żywca, zabrzanki w niedzielne przedpołudnie rozegrały mecz z KS Unią Opole. Gospodynie w ubiegłej rundzie pokonały piłkarki z Opola i również przed tym meczem stawiane były w roli faworytek. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   Po długiej przerwie spowodowanej wakatem w rozgrywkach oraz nieobecnością zespołu z Żywca, zabrzanki w niedzielne przedpołudnie rozegrały mecz z KS Unią Opole. Gospodynie od pierwszych minut meczu przystąpiły do ataku. Pierwszą bramkę zgromadzeni kibice zobaczyli już w 3 minucie! Dośrodkowanie z rzutu rożnego Barbary Żelichowskiej wykorzystała Joanna Kęsoń i precyzyjnym uderzeniem z głowy umieściła piłkę w bramce gości. Niespełna 120 sekund później Angelika Czmok podwyższyła prowadzenie zabrzańskiego klubu oddając strzał z pola karnego. Piłkarki Kobiecego Klubu kontrolowały przebieg zdarzeń na boisku. W 32 minucie wynik mogła podwyższyć Barbara Iwańska, jednak futbolówka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed końcem pierwszej połowy padła samobójcza bramka, po dośrodkowaniu futbolówki z rzutu rożnego.
Na drugą połowę meczu zabrzanki wybiegły z przewagą trzech bramek. W 51 minucie po dobiciu piłki przez Barbarę Iwańską kibice po raz kolejny mogli cieszyć się ze zdobytej bramki podczas tego spotkania! W 56 minucie worek z bramkami zamknęła Angelika Czmok, wpisując się tym samym po raz drugi na listę strzelczyń. Mimo zmniejszenia tempa i dynamiki gry w drugiej połowie, to nadal gospodynie były przeważającą drużyną. W 85 minucie zawodniczki z Opola zdobyły bramke bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zabrzańskiego klubu.

Skład: Ledwoń - Jastrzębska (57' Sypniewska), Fross, Ochota, Korzan - Florian (68' Dąbrowska), Żelichowska (C), Englisz, Kęsoń (68' Brzezina) - Czmok (57' Jaklowska), Iwańska
Bramki: Czmok 2, Kęsoń, Iwańska

   Mecz ten był ostatnim pojedynkiem, który zabrzanki rozegrały w tym sezonie przed własną publicznością. Do zakończenia rozgrywek w sezonie 2017/18 zostały dwa mecze. Najbliższy zawodniczki rozegrają 26.05.18r. we Wrocławiu z tamtejszym AZS-em.