Triumf z wiceliderem!
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 30 2018 10:03:42

    29 kwietnia zabrzanki podejmowały na obiekcie Sparty Zabrze wicelidera II ligi kobiet - TS ROW Rybnik. Przyjezdne mimo zaległych trzech meczów zajmowały drugą pozycję w tabeli. Spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się wysokim zwycięstwem zawodniczek ROW-u, dlatego również w tym spotkaniu były stawiane w roli faworyta, aczkolwiek pięknem piłki nożnej jest jej nieprzewidywalność.
   Zapraszamy do zapoznania się z relacją z meczu.


Rozszerzona zawartość newsa

    29 kwietnia zabrzanki podejmowały na obiekcie Sparty Zabrze wicelidera II ligi kobiet - TS ROW Rybnik. Przyjezdne mimo zaległych trzech meczów zajmowały drugą pozycję w tabeli. Spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się wysokim zwycięstwem zawodniczek ROW-u, dlatego również w tym spotkaniu stawiane były w roli faworyta, aczkolwiek pięknem piłki nożnej jest jej nieprzewidywalność.
   Zabrzanki już w 50 sekundzie meczu mogły wyjść na prowadzenie, jednak futbolówka po pierwszej interwencji bramkarki drużyny przyjezdnej została wybita w pole karne, po ponownej dobitce odbiła się od słupka. Podobnie jak w ubiegłym meczu zabrzanki stwarzały zagrożenie z rzutów rożnych, jednak brakowała zamknięcia akcji, by cieszyć się z upragnionej bramki. W drugich 45 minutach zarówno gospodynie jak i przyjezdne stwarzały sobie dogodne sytuacje. W 51 minucie strzał z lewego skrzydła oddała Angelika Czmok, po którym piłka uderzyła w boczną siatkę. W 68 minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddała zawodniczka przyjezdnych, zimną krew w tej sytuacji zachowała Klaudia Ledwoń broniąc trudne uderzenie. W 80 minucie meczu, spornej sytuacji w polu karnym rybniczanek nie odgwizdała sędzia główna, nie przerywając gry. Od 80 minuty zabrzanki pełne animuszu ruszyły do ataku po upragnione 3 punkty! Na przestrzeni ostatnich 10 minut gospodynie wykreowały kilka stuprocentowych sytuacji, aczkolwiek brakowało precyzji, by pokonać bramkarkę ROW-u. W 90 minucie spotkania bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Barbara Iwańska! Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.
   Dziękujemy kibicom, którzy tak licznie zjawili się na obiekcie Sparty i dopingowali zawodniczki. Ze względu na wycofanie się z rozgrywek AZS PWSZ II Wałbrzych, piłkarki KKS-u najbliższe spotkanie przed własną publicznością rozegrają 12 maja o godzinie 15:00. Wówczas do Zabrza zawita drużyna TS Mitech Żywiec. Serdecznie zapraszamy!

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Wrazidło, Fross, Jaklowska, Sypniewska (62' Dąbrowska), Englisz (C), Ochota, Florian (82' Korzan), Iwańska, Czmok
Bramki: Iwańska