Porażka z liderem.
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 23 2018 11:06:31

    W niedzielne przedpołudnie zabrzanki rozegrały spotkanie przed własną publicznością. Mecz gwarantował wiele emocji, ponieważ na obiekcie Sparty Zabrze zameldował się lider II ligi kobiet - BTS Rekord Bielsko-Biała. Zabrzanki przystąpiły do tego spotkania nie w pełnym składzie ze względu na wykluczenia kartkowe w ubiegłym meczu. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

    W niedzielne przedpołudnie zabrzanki rozegrały spotkanie przed własną publicznością. Mecz gwarantował wiele sportowych emocji, ponieważ na obiekcie Sparty Zabrze zameldował się lider II ligi kobiet - BTS Rekord Bielsko-Biała. Zabrzanki przystąpiły do tego spotkania w nie pełnym składzie ze względu na wykluczenia kartkowe w ubiegłym meczu.
   Gospodynie ruszyły do ataku po cenne ligowe punkty! W pierwszych minutach zawodniczki wykreowały kilka składnych akcji jednak nie miało to przełożenia na bramki. W 20 minucie zespół przyjezdnych zdobył bramkę po uderzeniu lobem nad bramkarką KKS-u. Niestety na przestrzeni kilku minut bielszczanki podwyższyły prowadzenie na 0-2. Piłkarki z Zabrza wielokrotnie wypracowały sobie stałe fragmenty gry, aczkolwiek przy dokładnych dośrodkowaniach brakowało "kropki nad i" w polu karnym, by cieszyć się z bramki kontaktowej. Wiele dobrych interwencji zaprezentowała golkiperka Kobiecego Klubu. Gospodynie rozpoczęły pogoń by odrobić straty, jednak natrafiały przy tym na kontry przeciwniczek. Na siedem minut przed końcem regulaminowego czasu gry bielszczanki zdobyły trzecią bramkę, oddając strzał z prawego skrzydła. Do końca meczu wynik się nie zmienił.
   Dziękujemy kibicom za liczną obecność podczas spotkania i gorący doping. Już dziś serdecznie zapraszamy na kolejny pojedynek z górnej półki! 29 kwietnia o 11:00 zabrzanki zmierzą się na własnym obiekcie z faworytem do awansu - TS ROW-em Rybnik. Bądźcie z nami!
Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Jaklowska (82' Dąbrowska), Fross, Wrazidło, Englisz, Czmok, Żelichowska (C), Iwańska (60' Brzezina), Ochota, Sypniewska (46' Florian)

   W ubiegły weekend z drużyną BTS Rkord Bielsko-Biała zmierzyły się również juniorki młodsze KKS-u Zabrze. Zawodniczki zainaugurowały zmagania w rundzie wiosennej Śląskiej Ligi Juniorek Młodszych. Zabrzanki uległy rywalkom 3-1. Kolejne spotkanie piłkarki rozegrają również 29 kwietnia na obiekcie Sparty, godzina 15:00. Wówczas zmierzą się z zespołem UKS Gimnazjum Istebna. Serdecznie zapraszamy!
Skład: Chwedeczko - Olejnik, Kowal, Debald, Kudlek, Bońkowska, Rozowska (57' Biela), Grzeszny (C), Głowa (63' Słodyczka), Najman, Koseła