Prószków zdobyty!
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 10 2018 22:42:27

   8 kwietnia Kobiecy Klub Sportowy rozegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie w rundzie wiosennej. Zabrzanki udały się do Prószkowa, by tam zmierzyć się z MKS Gwiazdą Prószków. Mecz rozegrany w rundzie jesiennej lepiej wspominają piłkarki KKS-u, wówczas na obiekcie Sparty pokonały przeciwniczki 3-1. Zapraszamy do zapoznania się z relacją z meczu.


Rozszerzona zawartość newsa

   8 kwietnia Kobiecy Klub Sportowy rozegrał pierwsze wyjazdowe spotkanie w rundzie wiosennej. Zabrzanki udały się do Prószkowa, by tam zmierzyć się z MKS Gwiazdą Prószków. Mecz rozegrany w rundzie jesiennej lepiej wspominają piłkarki KKS-u Zabrze, wówczas na obiekcie Sparty pokonały przeciwniczki 3-1. Jak było tym razem?
   Początek meczu był niemrawy w wykonaniu obu drużyn. Zespoły musiały przystosować się do panujących warunków. W 27 minucie dośrodkowanie z rzutu rożnego mogły zamienić na bramkę piłkarki z Zabrza jednak żadna z nich nie przechwyciła futbolówki, która znajdowała się w polu karnym przeciwniczek. Na przestrzeni kolejnych minut zawodniczki KKS-u trzykrotnie stwarzały groźne sytuacje, lecz żaden ze stałych fragmentów nie zakończył się wybuchem euforii. Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy, do wykonania rzutu wolnego podeszła Roxana Fross i po bezpośrednim uderzeniu z rzutu wolnego dała prowadzenie zabrzańskiej drużynie!
   Drugie 45 minut mocnym akcentem rozpoczęły gospodynie. W 49 minucie piłka po oddanym strzale przez zawodniczkę Gwiazdy odbiła się od poprzeczki! W 66 minucie prowadzenie Kobiecego Klubu podwyższyła Laura Englisz, oddając precyzyjny strzał sprzed pola karnego! W 76 minucie po przewinieniu w polu karnym, sędzia główna wskazała na jedenasty metr. Do jego wykonania podeszła Roxana Fross i po raz drugi wpisała się na listę strzelczyń. W 80 minucie meczu do głosu doszły gospodynie. Po celnym strzale z rzutu wolnego piłkarki z Prószkowa zdobył bramkę. Do końca meczu wynik się nie zmienił.

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Korzan, Kęsoń, Fross, Englisz, Czmok, Żelichowska (C), Iwańska (50' Ochota), Dziółko, Sypniewska (54' Florian)
Bramki: Fross x2, Englisz


   Najbliższy mecz zespół rozegra na wyjeździe 15.04.18r. o godzinie 13:00 z Bielawianką Bielawa. Trzymajcie kciuki!