Zwycięski powrót na Spartę!
Dodane przez Admin dnia Październik 29 2017 20:40:30

   W niedzielne przedpołudnie piłkarki zabrzańskiego klubu mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych rozegrały spotkanie IX kolejki II ligi kobiet. Mecz dedykowany był Danielowi Wrazidło, młodemu piłkarzowi z marzeniami. Zabrzanki po pięciu wyjazdowych meczach wróciły na domowe boisko i na obiekcie przy Mickiewicza stoczyły bój o punkty z rezerwami ekstraligowej drużyny AZS-u Wrocław. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   W niedzielne przedpołudnie piłkarki zabrzańskiego klubu mimo niesprzyjających warunków atmosferycznych rozegrały spotkanie IX kolejki II ligi kobiet. Mecz dedykowany był Danielowi Wrazidło, młodemu piłkarzowi z marzeniami. Zabrzanki po pięciu wyjazdowych meczach wróciły na domowe boisko i na obiekcie przy Mickiewicza stoczyły bój o punkty z rezerwami ekstraligowej drużyny AZS-u Wrocław.
   W pierwszych minutach meczu zawodniczki drużyny przyjezdnej oraz gospodynie musiały przyzwyczaić się do panujących na boisku warunków. Ulewa oraz silny wiatr dał się we znaki zawodniczkom. Obie drużyny chciały wywalczyć komplet punktów. W 28 minucie piłkarki z Wrocławia przeprowadziły groźną sytuację, jednak oddany strzał minął słupek. Kilka minut później do interwencji została zmuszona bramkarka KKS-u, jednak wykonane uderzenie przez zawodniczkę AZS-u nie sprawiło trudności Klaudii Ledwoń. Zabrzanki w pierwszej połowie oddały kilka strzałów, aczkolwiek po żadnym uderzeniu nie padła bramka.
   W drugiej odsłonie gospodynie od pierwszych minut ruszyły do ataku. W 52 minucie po dośrodkowaniu w pole karne bramkę dedykowaną bratu, dającą prowadzenie strzeliła Simona Wrazidło. Zabrzanki poszły za ciosem. W 57 minucie celne uderzenie po długim słupku oddała Angelika Czmok, podwyższając tym samym wynik! W 60 minucie na listę strzelczyń wpisała się Wioletta Dziółko! W 72 minucie dokładne podanie Joanny Kęsoń zamieniła na bramkę Wioletta Dziółko zdobywając bramkę na 4:0! W 73 minucie dobrą dyspozycję zaprezentowała golkiperka KKS-u, nie dając się zaskoczyć napastniczce z Wrocławia. W 75 minucie worek z bramkami dla zabrzańskiego klubu zamknęła kapitan drużyny - Barbara Żelichowska! Przed końcem spotkania honorową bramkę zdobyły piłkarki AZS-u po uderzeniu z rzutu wolnego.
   Dziękujemy Danielowi oraz wszystkim kibicom za obecność oraz doping na zabrzańskim obiekcie mimo jesiennej aury. Już dziś zapraszamy na ostatnie spotkanie w rundzie. Piłkarki KKS-u zmierzą się z zespołem z Legnicy 12.11.17r. o godzinie 11:00. 

Skład: Ledwoń - Jastrzębska (80' Czajkowska), Fross, Kęsoń, Sypniewska (75' Korzan) - Wrazidło (68' Brzezina), Englisz, Żelichowska (C), Florian (65' Jaklowska) - Czmok, Dziółko
Bramki: Wrazidło, Czmok, Dziółko x2, Żelichowska
Kartki: żółta - Englisz

   Zapraszamy również do zapoznania się z historią Daniela, którą znaleźć można na naszej stronie facebook-owej. Historia ta jest o młodym chłopaku kochającym sport, piłkarzu. Ambicja, samozaparcie, wytrwałość, cierpliwość - te cechy z pewnością nie są mu obce. Wiemy, że sport był i zawsze będzie dla niego czymś więcej niż pasją. Wierzymy, że ogień nadziei na zrealizowanie marzeń będzie większy niż nie jedna choroba. Daniel, trzymamy kciuki i jesteśmy z Tobą!