Zwycięstwo z beniaminkiem!
Dodane przez Admin dnia Październik 22 2017 09:31:37

   W sobotę 21.10.17r. zabrzański klub sportowy rozegrał spotkanie wyjazdowe w ramach VIII kolejki rozgrywek II ligi kobiet. Zespół udał się do Opola by stawić czoła beniaminkowi, drużynie KS Unia Opole. Przeciwnik zajmował ostatnie miejsce w tabeli, jednak nie mogło zagwarantować to zwycięstwa już na starcie. Zawodniczki KKS-u Zabrze przystąpiły do spotkania w pełni skoncentrowane. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   W sobotę 21.10.17r. zabrzański klub sportowy rozegrał spotkanie wyjazdowe w ramach VIII kolejki rozgrywek II ligi kobiet. Zespół udał się do Opola by stawić czoła beniaminkowi, drużynie KS Unia Opole. Przeciwnik zajmował ostatnie miejsce w tabeli, jednak nie mogło zagwarantować to zwycięstwa już na starcie. Zawodniczki KKS-u Zabrze przystąpiły do spotkania w pełni skoncentrowane.
   Już od pierwszych minut meczu zabrzanki zagrażały bramce gospodyń raz po raz oddając strzały w światło bramki. W 9 minucie spotkania Wioletta Dziółko po otrzymaniu futbolówki od Barbary Żelichowskiej precyzyjnym strzałem pokonała golkiperkę z Opola! Zabrzanki poszły za ciosem. W 18 minucie do wykonania rzutu wolnego podeszła Roxana Fross. Bezpośrednie uderzenie ze stałego fragmentu gry pozwoliło całemu zespołowi cieszyć się ze zdobytej bramki! Gra toczyła się głównie na połowie przeciwniczek. W 34 minucie przed szansą zdobycia bramki stanęła Simona Wrazidło aczkolwiek oddany strzał wybroniła bramkarka Unii.
   W drugiej połowie meczu obraz gry diametralnie się nie zmienił. Drużyną przeważającą był zespół z Zabrza. Trener Agnieszka Pluskota przeprowadziła komplet zmian. W 63 minucie dokładne wycofanie futbolówki w pole karne do Barbary Żelichowskiej wykonała Barbara Iwańska, kapitan drużyny oddała minimalnie niecelny strzał nad poprzeczką. Piłkarki kobiecego klubu stwarzały sobie mnóstwo okazji by podwyższyć wynik, w kulminacyjnym momencie zawodziła skuteczność strzelecka. W ostatnich dziesięciu minutach meczu piłkarki ze Śląska mogły zdobyć trzy bramki. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem KKS Zabrze 0-2.
   Mecz w Opolu był ostatnim wyjazdowym spotkaniem zespołu. Zapraszamy wszystkich stęsknionych sympatyków kobiecej piłki na najbliższe mecze przy Mickiewicza 66a! Spotkanie z rezerwami AZS-u Wrocław odbędzie się 29.10.17r. o godzinie 11:00. Bądźcie z Nami!

Skład: Ledwoń - Jastrzębska (56- Iwańska), Fross (76' Bijak), Kęsoń, Milota (56' Florian) - Jaklowska (50' Sypniewska), Englisz (82' Brzezina), Żelichowska (C), Wrazidło (46' Dąbrowska) - Czmok (50' Ochota), Dziółko
Bramki: Dziółko, Fross