Weekendowe zmagania.
Dodane przez Admin dnia Październik 16 2017 20:10:45

   W miniony weekend zabrzański Klub Sportowy rozegrał kolejne mecze w II lidze oraz w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych. Młode zawodniczki jako pierwsze przystąpiły do walki o ligowe punkty przeciwko zespołowi KKS Polonii Tychy. Drużyna seniorek rozegrała spotkanie wyjazdowe w Żywcu z tamtejszym zespołem. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   W miniony weekend zabrzański Klub Sportowy rozegrał kolejne mecze  w II lidze oraz w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych.
Jako pierwsze do walki o ligowe punkty stanęły młode zawodniczki, które zmierzyły się w meczu wyjazdowym z doświadczonym  zespołem KKS Polonii Tychy. Do 25 minuty zabrzanki umiejętnie broniły się przed groźnymi akcjami gospodyń, próbując również stwarzać zagrożenie na połowie przeciwniczek. W późniejszych minutach piłkarki z Tychów przejęły kontrolę w spotkaniu. Mimo wielu skutecznych interwencji bramkarki KKS-u Zuzanny Chwedeczko, zawodniczki Polonii zdołały zdobyć aż siedem bramek. Z pewnością spotkanie to było lekcją, z której należy wyciągnąć wnioski.
   Najbliższe spotkanie juniorki młodsze rozegrają na boisku Sparty Zabrze 22.10.17r. o godzinie 12:00, zapraszamy!

   W niedzielne przedpołudnie, w ramach VII kolejki II ligi kobiet seniorki Kobiecego Klubu Sportowego Zabrze rozegrały mecz wyjazdowy z drużyną TS Mitech Żywiec. Od pierwszych minut kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Na przestrzeni dziesięciu minut drużyny stworzyły kilka groźnych akcji. W 8 minucie przed szansą na zdobycie bramki stanęła Wioletta Dziółko, strzał zdołała obronić bramkarka gospodyń. W 12 minucie zespół Mitechu zagroził bramce Klaudii Ledwoń po wykonaniu rzutu wolnego z bliskiej odległości. W 30 minucie gospodynie wyszły na prowadzenie, po rozegraniu akcji z rzutu rożnego piłka niefortunnie odbiła się od obrończyni z Zabrza. Zawodniczki KKS-u ruszyły w pościg by odrobić stratę bramkową. W 50 minucie po faulu w polu karnym na Simonie Wrazidło, sędzia główna wskazała na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podeszła kapitan KKS-u by chwilę później wpisać się na listę strzelców. Wraz z upływającym czasem piłkarki z Zabrza częściej utrzymywały się przy piłce. W 60 minucie Joanna Kęsoń mogła zmienić wynik meczu jednak oddany strzał wybroniła golkiperka Żywca. W odpowiedzi napastniczka gospodyń kilka minut później oddała mocny strzał, który odbił się od poprzeczki. Piłkarki KKS-u wypracowały sobie kilka bardzo dobrych sytuacji by zmienić wynik, jednak w decydującym momencie brakowało dokładnego wykończenia. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Skład: Ledwoń - Jastrzębska (58' Iwańska), Wrazidło, Fross, Milota (46' Sypniewska) - Jaklowska, Englisz, Żelichowska (C), Florian (46' Kęsoń) - Ochota, Dziółko
Bramka: Żelichowska