Wracamy z tarczą!
Dodane przez Admin dnia Październik 08 2017 16:50:05

 azs  Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach II ligi kobiet zabrzański zespół 7 października zmierzył się w meczu wyjazdowym z rezerwami ekstraligowej drużyny z Wałbrzycha - AZS PWSZ II Wałbrzych. Jesteście ciekawi jak wyglądał przebieg spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

azs   Po tygodniowej przerwie w rozgrywkach II ligi kobiet zabrzański zespół 7 października zmierzył się w meczu wyjazdowym z rezerwami ekstraligowej drużyny z Wałbrzycha - AZS PWSZ II Wałbrzych.
   Piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego z przytupem rozpoczęły to spotkanie. Pierwsza akcja tuż po gwizdku rozpoczynajcym mecz, zakończyła się rzutem rożnym dla zespołu z Zabrza. Zabrzanki raz po raz stwarzały sobie dogodne sytuacje aczkolwiek przy ostatnim podaniu brakowało precyzji, by cieszyć się ze zdobycia bramki. W 26 minucie do wykonania rzutu wolnego podeszła Laura Englisz. Piłka po technicznym uderzeniu minimalnie minęła poprzeczkę. W 39 minucie popis umijętności bramkarskich zaprezentowała Klaudia Ledwoń, broniąc mocny strzał zza pola karnego. Zabrzanki w pierwszej połowie aż siedem razy dogrywały piłkę z rzutu rożnego, wszystkie dośrodkowania pewnie wychwytywała golkiperka pierwszej drużyny AZS-u.
   Pierwsza połowa pozostawiła lekki niedosyt. Zabrzanki miały 45 minut by udowodnić swoją przewagę na boisku w postaci bramki. W 52 minucie na listę strzelczyń po dośrodkowaniu piłki przez Barbarę Żelichowską wpisała się Wioletta Dziółko, umieszczając piłkę w siatce po uderzeniu głową. Kilka minut później składną akcję prawym skrzydłem, zakończoną bramką przeprowadziły zawodniczki KKS-u! Futbolówkę do Barbary Żelichowskiej dogrywała Agnieszka Ochota z prawego skrzydła w między czasie przepuściła ją Izabela Jakolwska i na listę strzelczyń precyzyjnym uderzeniem wpisała się kapitan zabrzańskiej drużyny. W późnieszych minutach trener Agnieszka Pluskota przeprowadziła kilka zmian, wpuszczając na boisko zawodniczki z dużym zapasem sił. W 70 minucie groźny strzał oddała Justyna Bijak, lecz bramkarka AZS-u nie dała się zaskoczyć. W 87 minucie uderzenie z rzutu wolnego oddała zawodniczka drużyny gości. Po wykonaniu stałego fragmentu gry piłkarki zdobyły bramkę kontaktową. Zawodniczki poczyły, że mogą zmienić rezultat meczu, jednak waleczne dziewczyny ze Śląska nie dały odebrać sobie cennych 3 punktów! Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.
   Najbliższy mecz drużyna rozegra 15.10.17r. o godzinie 11:00 z TS Mitech II Żywiec. Trzymajcie kciuki!

Skład: Ledwoń - Jastrzębska (63' Brzezina), Wrazidło, Fros, Milota - Florian (60' Bijak), Żelichowska (83' Napierała), Englisz, Jaklowska - Ochota (72' Iwańska), Dziółko
Bramki: Dziółko, Żelichowska