Sobotnie starcia w Rybniku.
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 24 2017 13:01:25

TS    Piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego 23 dnia września rozegrały kolejne mecze w swoich rozgrywkach. Do walki o ligowe punkty jako pierwsze przystąpiły juniorki młodsze, którym przyszło się zmierzyć z młodzieżową drużyną TS ROW Rybnik. W godzinach popołudniowych na główną płytę boiska w Rybniku wybiegły zawodniczki KKS-u Zabrze oraz TS ROW Rybnik by stoczyć bój o fotel lidera II ligi kobiet. Jesteście ciekawi jak zakończyły się te spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

TS   Piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego 23 dnia września rozegrały kolejne mecze w swoich rozgrywkach. Do walki o ligowe punkty jako pierwsze przystąpiły juniorki młodsze, którym przyszło się zmierzyć z młodzieżową drużyną TS ROW Rybnik. W godzinach popołudniowych na główną płytę boiska w Rybniku wybiegły zawodniczki KKS-u Zabrze oraz TS ROW Rybnik by stoczyć bój o fotel lidera II ligi kobiet.

   Juniorki młodsze występujące w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych U16, zmierzyły się w sobotę z faworytem rozgrywek, którego piłkarki licznie zasilają Kadrę Śląskiego ZPN. Zawodniczki miały okazję zmierzenia się z doświadczonymi piłkarsko rówieśniczkami. W pierwszych piętnastu minutach zawodniczki podjęły walkę i grały jak równy z równym. W późniejszych minutach doświadczenie gospodyń zaowocowało gradem bramek. Zabrzanki z całych sił próbowały stwarzać zagrożenie aczkolwiek żaden strzał nie zakończył się bramką. Jest to lekcja, z której z pewnością wyciągniemy wnioski.

TS ROW Rybnik - KKS Zabrze 8-0
Skład: Chwedeczko - Kowal, Debald, Grzeszny (C), Olejnik - Bońkowska, Rozowska, Kasiarz, Koseła (60' Najman) - Kudlek (45' Słodyczka), Głowa (60' Pszowska)

   W godzinach popołudniowych na główną płytę boiska w Rybniku wybiegły seniorki zabrzańskiej i rybnickiej drużyny. Stawką tego meczu nie były tylko 3 punkty, ale również prowadzenie w rozgrywkach II ligi kobiet. Spotkanie było bardzo dynamiczne. Już w pierwszych minutach groźny strzał oddała napastniczka gospodyń, Agata Sobkowicz. Zabrzanki nie pozwoliły piłkarkom z Rybnika długo czekać na odpowiedź. W 5 minucie precyzyjne dośrodkowanie Barbary Żelichowskiej mogła zamienić na bramkę Izabela Jaklowska, niestety futbolówka minęła bramkę. Obie drużyny stwarzały sobie sytuacje. Warunki pogodowe nie ułatwiały precyzyjnych podań. W 29 minucie gospodynie objęły prowadzenie, zawodniczka wchodząc ze skrzydła oddała strzał tuż przy słupku. Gospodynie po zdobyciu bramki poszły za ciosem. W 39 minucie po dośrodkowaniu w pole karne i zamieszaniu padła bramka na 2:0. W 44 minucie płaskim uderzeniem z rzutu wolnego rybniczanki podwyższyły wynik. Tuż przed końcem pierwszej części meczu padła czwarta bramka dla gospodyń. W drugiej połowie zabrzanki uwierzyły, że mogą odrobić straty z pierwszej połowy, co udowadniały już nie raz. Obraz meczu w pierwszych minutach drugiej odsłony spotkania nie prezentował już tak wyraźnej przewagi gospodyń jak w końcówce pierwszej połowy. Zabrzanki umiejętnie rozgrywały piłkę, jednak przy panujących warunkach atmosferycznych brakowała dokładności. W 64 minucie w pogoń za uciekającą napastniczką ROW-u pognała Roxana Fross. Dynamiczna akcja po nabiciu obrończyni KKS-u zakończyła się bramką samobójczą. W ostatnich minutach spotkania do głosu doszły piłkarki z Rybnika, kilkoma świetnymi interwencjami popisała się wówczas Klaudia Ledwoń.
   Spotkanie zakończyło się pięciobramkową przewagą TS ROW Rybnik, drużyna została aktualnym liderem II ligi kobiet. Piłkarkom zabrzańskiego klubu dziękujemy za zaangażowanie i walkę! Zapraszamy do zapoznania się galerią zdjęciową z meczu.

TS ROW Rybnik - KKS Zabrze 5-0

Skład: Ledwoń - Jastrzębska, Fross, Kęsoń (71' Napierała), Wrazidło - Sypniewska (46' Florian), Englisz, Żelichowska (C), Jaklowska (71' Bijak) - Czmok (46' Iwańska ), Dziółko