Redkordowe remisy!
Dodane przez Admin dnia Wrzesień 19 2017 00:37:27

   W ubiegłą niedzielę Kobiecy Klub Sportowy Zabrze rozegrał dwa wyjazdowe spotkania w Bielsku-Białej. Do walki o ligowe punkty przystąpiła drużyna występująca w II lidze oraz juniorki młodsze, które zainaugurowały zmagania w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych. Jesteście ciekawi jak zakończyła się sportowa niedziela dla piłkarek z Zabrza? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.


Rozszerzona zawartość newsa

   W ubiegłą niedzielę Kobiecy Klub Sportowy Zabrze rozegrał dwa spotkania wyjazdowe w Bielsku-Białej. Do walki o ligowe punkty przystąpiła drużyna występująca w II lidze oraz juniorki młodsze, które zainaugurowały zmagania w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych.
Jako pierwsze na murawę Rekordu wybiegły liderki II ligi kobiet. Spotkania z zespołem BTS Rekord Bielsko-Biała zawsze gwarantują widowisko na dobrym poziomie, pełne sportowych emocji. Tak było i tym razem. Pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana. Zespoły umiejętnie rozgrywały futbolówkę, stwarzając sobie sytuacje strzeleckie. Piłkarki musiały wziąć poprawkę podczas dokonywanych wyborów na boisku, na okropną ulewę, która nie oszczędziła nikogo.
   W drugiej połowie obraz meczu nie zmienił się diametralnie w porównaniu do pierwszej odsłony. Drużyny nadal prezentowały wyrównany poziom, również pod względem ilości zdobytych bramek. Pierwszą bramkę zdobyły gospodynie. Kilka minut później zawodniczki Rekordu poszły za ciosem i podwyższył wynik. Wydawać by się mogło, że osiągnięcie pozytywnego wyniku przez zawodniczki z Zabrza, stało się niemożliwe. A jednak! Zabrzanki ruszyły w pościg po kolejne punkty. W 67 minucie strzał z woleja oddała Laura Englisz i tym samym zdobyła bramkę kontaktową. Dwie minuty później, Wioletta Dziółko uprzedziła bramkarkę BTS i po uderzeniu głową umieściła futbolówkę w bramce gospodyń! W końcowych minutach meczu kilka bardzo ważnych interwencji odnotowała golkiperka kobiecego klubu Klaudia Ledwoń. Do końca spotkania wynik się nie zmienił. Zabrzanki po ciężkim meczu dopisały do dorobku jeden punkt.


Skład: Ledwoń - Wrazidło, Kęsoń, Fross, Jastrzębska - Żelichowska (C), Ochota (90' Napierała), Englisz, Sypniewska (70' Brzezina) - Czmok, Dziółko (85' Iwańska)
Bramki: Englisz, Dziółko
Kartki: żółte - Żelichowska


    Błyskawicznie po starszych koleżankach debiut w Śląskiej Lidze Juniorek Młodszych zanotowały juniorki młodsze zabrzańskiego klubu. Zawodniczki na co dzień uczęszczające do klas sportowych w obecnym sezonie będą zdobywać doświadczenie w nowo powstałych rozgrywkach młodzieżowych. Mimo niesprzyjającej aury piłkarki pełne werwy i młodzieńczego animuszu rozpoczęły pierwszą kolejkę ligową! Zarówno zabrzanki jak i bielszczanki rozpoczynają dopiero swoją ligową przygodę, jednak na boisku wychwycić można było kilka składnie przeprowadzonych akcji. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu celny strzał na wagę prowadzenia w meczu oddała Sara Bońkowska! Zawodniczki kobiecego klubu walczyły aby wrócić do Zabrza z kompletem punktów. Niestety w 76 minucie gospodynie zdołały wyrównać wynik. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.
Zawodniczkom gratulujemy udanego występu i dziękujemy za walkę i zaangażowanie.

Skład: Chwedeczko - Kowal, Grzeszny (C), Debald, Olejnik - Koseła, Kasiarz, Rozowska, Bońkowska - Oko (60' Kudlek), Głowa (60' Pszowska)
Bramki: Bońkowska

   Już w najbliższą sobotę piłkarki Kobiecego Klubu Sportowego zmierzą się z drużyną TS ROW Rybnik. Podobnie jak w ubiegły weekend na boisku zobaczymy juniorki młodsze oraz seniorki. Trzymajcie kciuki i obserwujcie nas na naszych portalach!