Lider za mocny.
Dodane przez Admin dnia Maj 31 2017 01:18:11

28 maja piłkarki zabrzańskiego Klubu Sportowego przystąpiły do ostatniego meczu wyjazdowego w sezonie 2016/2017. Zawodniczki zmierzyły się liderem II ligi, GKS GieKSa Katowice. Zespół już zapewnił sobie Mistrzostwo II Ligi Kobiet gr. śląskiej. Piłkarki z Zabrza mimo nieobecności kadrowych, zmęczenia spowodowanego zaległymi meczami i ogromnego upału chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

28 maja piłkarki zabrzańskiego Klubu Sportowego przystąpiły do ostatniego meczu wyjazdowego w sezonie 2016/2017. Zawodniczki zmierzyły się z liderem II ligi, GKS GieKSa Katowice. Zespół już zapewnił sobie Mistrzostwo II Ligi Kobiet gr. śląskiej. Piłkarki z Zabrza mimo nieobecności kadrowych, zmęczenia spowodowanego zaległymi meczami i ogromnego upału chciały zaprezentować się z jak najlepszej strony.
   Gospodynie, jak też przystało na faworyta, od pierwszych minut przejęły inicjatywę w spotkaniu i kontrolowały grę. Już w 3 minucie zawodniczki GKS wyszły na prowadzenie. Wraz z upływem kolejnych minut ich przewaga bramkowa powiększała się. Zabrzanki ambitnie próbowały niwelować straty, jednak nie przekładało się to na rezultat. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodyń 4:0. W drugiej odsłonie meczu katowiczanki nadal kreowały grę. Mimo wielu straconych bramek zabrzańska defensywa przytomnie reagowała na poczynania przeciwniczek. Kilkoma trafnymi interwencjami popisała się golkiperka KKS-u Klaudia Ledwoń. W 64 minucie przed szansą zdobycia honorowej bramki stanęła Angelika Czmok, lecz bramkarka lidera II ligi nie dała się zaskoczyć. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem zespołu z Katowic 8:0.

Najbliższy mecz zespół rozegra 04.06.17r. o godz: 17:00 na boisku Sparty Zabrze w Mikulczycach. Przeciwnikiem zabrzanek będzie drużyna AZS PWSZ II Wałbrzych. Bądźcie z Nami!

Skład: Ledwoń - Czajkowska, Wrazidło, Fross, Milota - Sypniewska ('46 Brzezina), Żelichowska (C), Napierała ('66 Korzan), Jaklowska - Czmok, Dziółko