Passa trwa!
Dodane przez Admin dnia Maj 25 2017 10:10:59

24 dnia maja zabrzański zespół zameldował się na boisku Sparty Zabrze, by wywalczyć kolejne ligowe punkty. Mecz odbył się wyjątkowo w środę, ponieważ 17 kolejka została wcześniej odwołana przez ŚLZPN z powodu złego stanu boisk po ulewach. Drużyna KKS-u zmierzyła się przed własną publicznością z MKS Gwiazdą Prószków. Choć spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się remisem, w Zabrzu wszyscy wierzyli w zdobycie pełnej puli punktów. Jak potoczyły się losy spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

24 dnia maja zabrzański zespół zamelodwał się na boisku Sparty Zabrze, by wywalczyć kolejne ligowe punkty. Mecz odbył się wyjątkowo w środę, ponieważ 17 kolejka została wcześniej odwołana przez ŚLZPN z powodu złego stanu boisk po ulewach. Drużyna KKS-u zmierzyła się przed własną publicznością z MKS Gwiazdą Prószków. Choć spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się remisem, w Zabrzu wszyscy wierzyli w zdobycie pełnej puli punktów.
   Początek meczu zdecydowanie przemawiał za gospodyniami. 3 minuta przyniosła za sobą upragnione chwile euforii. Bramkarkę drużyny przyjezdnej pokonała Angelika Czmok dobijając futbolówkę po swoim wcześniejszym uderzeniu. Zabrzanki mogły podwyższyć rezultat, konkretnie Laura Englisz lecz oddany strzał wybroniła golkiperka. W 38 minucie celny strzał z półobrotu oddała Natalia Sypniewska, umacniając tym samym zabrzański team na prowadzeniu. W doliczonym czasie gry pierwszej połowy piłkarki KKS-u perfekcyjnie wykonały rzut rożny. Dośrodkowanie z lewego narożnika wykonała Wioletta Dziółko, natomiast strzalecem bramki po uderzeniu głową została Wioleta Milota.
   Początek drugiej odsłony meczu lepiej rozpoczęły zawodniczki Gwiazdy Prószków. W pierwszych minutach przyjezdne wykorzystały rozkojarzenie w szeregach Kobiecego Klubu i zdobyły bramkę. W późniejszych minutach KKS wrócił na połowę przeciwniczek, raz po raz stwarzając zagrożenie w polu karnym. W 66 minucie na listę strzelczyń po raz drugi wpisała się Angelika Czmok! Zawodniczki z pewnością czuły wsparcie kibiców i doping, który zaprezentowali na obiekcie zabrzańskiego MOSiR-u. Tuż przed gwizdkiem kończącym zmagania, sędzia główna podyktowała rzut karny dla Gwiazdy, po zagraniu ręką piłkarki KKS-u w polu karnym. Wzrok wszystkim zgromadzonych kibiców skierowany był na Klaudię Ledwoń, która stanęła na wysokości zadania i oborniła strzał napastniczki Prószkowa! Spotkanie zakończyło się zwycięstwem zabrzanek 4-1.
   Dziękujemy kibicom za doping i obecność na meczu. Najbliższe spotkanie piłkarki rozegrają 28.05.17r. o godz: 17:00 w Katowicach. Zabrzanki zmierzą się w śląskim klasyku z liderem II ligi - GKSem Katowice.

Skład: Ledwoń - Czajkowska ('53 Dąbrowska), Fross ('63 Napierała), Kęsoń, Milota ('69 Korzan) - Jaklowska ('77 Brzezina), Żelichowska (C), Englisz ('31 Sypniewska), Wrazidło - Czmok ('82 Słodyczka), Dziółko
Bramki: Czmok x2, Sypniewska, Milota
Kartki: żółte - Dąbrowska