Bój o punkty.
Dodane przez Admin dnia Maj 22 2017 12:36:47

21 maja zabrzański zespół zmierzył się w ramach XX kolejki z drużyną SWD Wodzisław Śląski. W ubiegłej rundzie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół SWD, wygrywając wówczas 0:4 z KKS-em Zabrze. Zawodniczki z Zabrza przed wczorajszym spotkaniem były wystarczająco zmotywowane, by udowodnić, że ostatnie starcie tych zespołów było wyłącznie wpadką. Jesteście ciekawi przebiegu meczu? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

21 maja zabrzański zespół zmierzył się w ramach XX kolejki z drużyną SWD Wodzisław Śląski. W ubiegłej rundzie zwycięsko z tego pojedynku wyszedł zespół SWD, wygrywając wówczas 0:4 z KKS-em Zabrze. Zawodniczki z Zabrza przed wczorajszym spotkaniem były wystarczająco zmotywowane, by udowodnić, że ostatnie starcie tych drużyn było wyłącznie wpadką.
   Od pierwszych minut obie drużyny raz po raz stwarzały zagrożnie w polu karnym przeciwnika. W 27 minucie zabrzanki po raz pierwszy wyszły na prowadzenie. Angelika Czmok w polu karnym minęła bramkarkę SWD i oddając celny strzał zdobyła pierwszą bramkę w spotkaniu. Gospodynie nie oddały pełnej inicjatywy zespołowi z Zabrza. W 42 minucie groźny atak zespołu z Wodzisławia przerwała Joanna Kęsoń. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania akcję lewym skrzydłem przeprowadziła Angleika Czmok, jej dokładne podanie w polu karnym wykorzystała Simona Wrazidło, która podwyższyła wynik meczu.
   W drugiej odsłonie meczu golkiperka KKS-u Klaudia Ledwoń miała większą możliwość zaprezentowania swoich umiejętności. Gospodynie od pierwszych minut ruszyły w pościg by odrobić straty bramkowe. W 62 minucie drużyna z Wodzisławia zdobyła bramkę kontaktową.  W 69 minucie skuteczną interwencje odnotowała Joanna Kęsoń wybijając futbolówkę z linii bramkowej KKS-u. Kilka minut później został podyktowany rzut wolny dla drużyny z Zabrza. Do jego wykonania podeszła Barbara Żelichowska, jego techniczne wykonanie mogło zmienić rezultat meczu, jednak bramkarka gospodyń zdołała wybronić strzał. Na dziesięć minut przed zakończeniem regulaminowego czasu gry, spotkanie rozpoczęło się na nowo, a to za sprawą bramki wyrównującej SWD. Emocje sięgnęły zenitu, obie drużyny ruszyły do walki o pełną pulę punktów. W 84 minucie Angelika Czmok wyprowadziła zabrzanki na prowadzenie dobijając futbolówkę po strzale Wioletty Dziółko. Piłkarki Kobiecego Klubu do końcowego gwizdka utrzymały prowadzenie!
   Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, stęsknionych za kobiecą piłką w Zabrzu, na najbliższe spotkanie z MKS Gwiazdą Prószków. Mecz odbędzie się w najbliższą środę 24.05.17r. o godz: 18:00, Stadion Sparty Zabrze - ul. Mickiewicza 66a. Bądźcie z nami!

Skład: Ledwoń - Milota, Kęsoń, Fross, Czajkowska - Wrazidło ('46 Sypniewska), Żelichowska (C), Englisz, Jaklowska ('55 Brzezina) - Dziółko, Czmok
Bramki: Czmok x2, Wrazidło