Na szóstkę z Mitechem!
Dodane przez Admin dnia Maj 07 2017 22:40:26

Z powodu odwołania XVII kolejki II ligi kobiet przez Śląski Związek Piłki Nożnej, powodem był zły stan boisk po ulewach, piłkarki KKS-u zmuszone był pauzować podczas ostatniego weekendu. 6 maja zabrzanki ponownie wróciły do walki o ligowe punkty i to w jakim stylu! Zabrzańska drużyna w meczu wyjazdowym zdobyła aż sześć bramek! Znajomy wynik, prawda? Zawodniczki poszły śladami piłkarzy Górnika Zabrze i również zaprezentowały umiejętności strzeleckie. Zachęcamy do zapoznania się z relacją z meczu.

Z powodu odwołania XVII kolejki II ligi kobiet przez Śląski Związek Piłki Nożnej, powodem był zły stan boisk po ulewach, piłkarki KKS-u zmuszone były pauzować podczas ostatniego weekendu. 6 maja zabrzanki ponownie przystąpiły do walki o ligowe punkty i to w jakim stylu! Zabrzańska drużyna w meczu wyjazdowym zdobyła aż sześć bramek! Znajomy wynik, prawda? Zawodniczki dzień wcześniej kibicowały zabrzańskiemu Górnikowi, jak widać poszły ich śladami potwierdzając swoje umiejętności strzeleckie.
   Końcowy wynik meczu może swiadczyć o pełnej kontroli i dynamicznej grze pełnej klarownych sytuacji. Początek spotkania, pierwsze minuty nie gwarantowały takiego zakończenia. Obie drużyny próbowały swoich sił stwarzając zagrożenie, jednak brakowało precyzyjnego wykończenia. W 26 minucie meczu sprawy w swoje ręce, a właściwie stopę wzięła Barbara Żelichowska i oddajac strzał "za kołnierz" pokonała bramkarkę Mitech-u. W 31 minucie na listę strzelczyń wpisała się Angelika Czmok podwyższając tym samym wynik meczu. W drugiej odsłonie spotkania trener Agnieszka Pluskota przeprowadziła kilka zmiań taktycznych, które zaprocentowały w późniejszych minutach. Na kolejne chwile euforii musieliśmy czekać do 60 minuty. Dokładne podanie w polu karnym Angeliki Czmok wykorzystała Paulina Dąbrowska i strzałem z bliskiej odległości pokonała golkiperkę gospodyń. Zabrzanki poszły za ciosem. W 75 minucie precyzyjny strzał oddała Barbara Żelichowska i po raz drugi okazała się lepsza w pojedynku z bramkarką Żywca. Kilka minut później do głosu doszły napastniczki kobiecego klubu, mianowicie Wioletta Dziółko, która na przestrzeni 10 minut zdobyła aż dwie bramki! Spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem KKS-u Zabrze 0:6.
   Najbliższe spotkanie KKS rozegra przed własną publicznością 13.05.17r. o godz: 17:00. Już dziś serdecznie zapraszamy na spotkanie, gwarantujemy ogromną dawkę sportowych emocji. Zapraszamy również do zapoznania się z galerią z meczu.

Skład: Ledwoń - Milota, Kęsoń, Fross ('55 Dąbrowska), Czajkowska ('62 Brzezina) - Wrazidło ('55 Sypniewska), Żelichowska (C), Englisz, Jaklowska ('76 Korzan) - Dziółko, Czmok
Bramki: Żelichowska x2, Dziółko x2, Czmok, Dąbrowska