Nadal niepokonane!
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 24 2017 12:04:20

W minioną niedzielę zabrzański zespół zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną zajmującą czwarte miejsce w tabeli - MKS Miedź Legnica. Spotkanie tych drużyn w ubiegłej rundzie zakończyło się remisem 0:0. Jak tym razem potoczyły się losy spotkania? Po 90 minutach gry zabrzanki w rundzie wiosennej nadal nie odnotowały porażki. Niech ta piękna seria trwa nadal. Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Zespół KKS-u wiedział po co przyjechał do Legnicy. Od pierwszych minut zabrzanki atakowały bramkę gospodyń. Już w 2 minucie przed szansą zdobycia bramki stanęła Angelika Czmok, jednak oddany strzał wybroniła golkiperka gospodyń. Niespełna minutę później Barbara Żelichowska oddała strzał, po którym piłka odbiła się od słupka! Po upływie 15 minut do głosu doszły gospodynie, stwarzając zagrożenie na połowie zabrzanek. Refleksem i gibkością popisała się nie raz Klaudia Ledwoń broniąc kilka groźnych strzałów. Piłkarki z Zabrza nie pozostawiły tego bez odpowiedzi. W 24 minucie po strzale z pola karnego Wioletty Dziółko zespół gości wyszedł na prowadzenie! Niestety przed zakończeniem pierwszej połowy gospodynie zdołały wykorzystać zamieszanie w polu karnym zabrzanek, podczas wykonanego rzutu rożnego i doprowadziły do remisu.
   Podobnie jak w pierwszej części spotkania tak i w drugiej to zawodniczki Kobiecego Klubu Sportowego w pierwszych minutach kierowały grą. W 53 minucie strzał po długim słupku oddała Angelika Czmok i tym samym KKS po raz drugi w spotkaniu wyszedł na prowadzenie! W późniejszych minutach gospodynie zepchnęły piłkarki ze śląska na własną połowę i to tam rozgrywała się gra. Scenariusz identyczny jak w pierwszej połowie - gospodynie wyrównały wynik meczu. Do końcowego gwizdka rezultat się nie zmienił. Drużyny do dorobku punktowego dopisały po jednym punkcie. Zabrzanki odnotowały kolejny remis, tym samym są jedną z trzech drużyn, które są niepokonane w rundzie wiosennej.

Najbliższe spotkanie zespół KKS-u rozegra na własnym obiekcie - 30.04.17r. godz: 11:00. Zabrzanki zmierzą się wówczas z Gwiazdą Prószków. Serdecznie zapraszamy na spotkanie! Liczymy na Wasz doping!

Skład: Ledwoń - Milota, Kęsoń, Wrazidło, Czajkowska ('90 Dąbrowska) - Sypniewska ('55 Brzezina), Englisz, Żelichowska (C), Jaklowska - Czmok, Dziółko
Bramki: Dziółko, Czmok
Kartki: żółta - Kęsoń