Zwycięstwo na zakończenie!
Dodane przez Admin dnia Kwiecień 11 2017 00:49:39

     W XV kolejce rozgrywek, w których stawką jest Mistrzostwo II Ligi Kobiet, zabrzański KKS zmierzył się z KTS Polonią Bytom. Było to pierwsze spotkanie tej wiosny rozegrane przed własną publicznością. Już przed meczem wiadomo było, że będzie on obfitował w ogromną dawkę emocji. Sportowy pojedynek z zespołem z Bytomia był jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery piłkarskiej Agnieszki Pluskoty. Jesteście ciekawi co wydarzyło się tego dnia na boisku? Zachęcamy do zapoznania się z relacją z meczu.


Rozszerzona zawartość newsa

     W XV kolejce rozgrywek, w których stawką jest Mistrzostwo II Ligi Kobiet, zabrzański KKS zmierzył się z KTS Polonią Bytom. Było to pierwsze spotkanie tej wiosny przed własną publicznością. Już przed meczem wiadomo było, że będzie on gwarantował ogromną dawkę emocji. Zawodniczki jednej jak i drugiej drużyny wyszły na boisko razem z dziecięcą eskortą, którą tworzyły najmłodsze adeptki piłki nożnej KKS-u Zabrze i Polonii Bytom. Sportowy pojedynek z zespołem z Bytomia był jednocześnie oficjalnym zakończeniem kariery piłkarskiej Agnieszki Pluskoty. Piłkarka z numerem 17 na plecach, zakończyła karierę jako zawodniczka po 30 latach gry! W tym czasie piłkarka występowała w Pumie Zabrze, Piastunkach Gliwice, Czarnych Sosnowiec, RKP Rybnik aż wreszcie nastał czas na KKS Zabrze, w którym rozwinęła skrzydła jako trener i prezes.
     Momentów do uronienia łez ze wzruszeń podczas meczu było wiele. W 24 minucie celny strzał z 16 metrów oddała Laura Englisz otwierając wynik spotkania. Wspólna cieszynka z zawodniczką kończącą karierę potwierdzała tylko, że piłkarki KKS-u w prezencie wywalczą trzy ligowe punkty. W pierwszej połowie licznie zgromadzeni kibice mogli cieszyć się ze zdobycia drugiej bramki przez swoją drużynę. W doliczonym czasie pierwszej połowy dośrodkowanie Barbary Żelichowskiej zamieniła na bramkę (po uderzeniu głową) Wioletta Milota.
     Drugą odsłonę spotkania pewnym akcentem rozpoczęły piłkarki Polonii Bytom. Zdobyta w 50 minucie bramka kontaktowa dodała odrobinę dramatyzmu do całego spotkania. Na odpowiedź gospodyń musieliśmy czekać aż do 72 minuty, w której sędzina główna podyktowała rzut karny. Do jego wykonania podeszła Wioletta Dziółko i pewnym strzałem pokonała golkiperkę Polonii. Zabrzanki uskrzydlone dopingiem poszły za ciosem. W 78 minucie na listę strzelczyń wpisała się Kamila Brzezina. W 90 minucie wynik meczu ustanowiła Wioletta Dziółko zdobywając drugą bramkę w spotkaniu. Zwycięskie z tego pojedynku wyszły gospodynie, które tym samym dopisują do dorobku ligowego kolejne trzy punkty.
     Podczas meczu zawodniczki z Zabrza wystąpiły w nowych strojach, które zostały ufundowane dzięki: Dr hab. inż. arch. Klaudiusz Fross, Mgr inż. Mariusz Czyszek - ML-BUD P.B.P.H. s.c., Mgr inż. Maciej Krzemień - COMPLEX s.p.j.

Skład: Ledwoń - Jaklowska ('87 Dąbrowska), Wrazidło, Kęsoń, Milota ('90 Korzan) - Dziółko, Żelichowska, Englisz, Sypniewska ('60 Brzezina) - Czmok ('90 Słodyczka), Pluskota (C) ('17 Czajkowska)
Bramki: Englisz, Milota, Dziółko x2, Brzezina

     W imieniu Pani Trener Agnieszki Pluskoty oraz całego zespołu dziękujemy za wypełnienie trybun zabrzańskiego obiektu, głośny doping który mobilizował, liczne momenty wzruszeń i napływające do oczu łzy. Dziękujemy, że z nami jesteście! Zapraszamy również do zapoznania się z galerią meczową oraz skrótem całego wydarzenia.