Inauguracja na szóstkę!
Dodane przez Admin dnia Marzec 19 2017 22:48:23

18 dnia marca zabrzański zespół zainaugurował wiosenne zmagania w II lidze. W ramach XII kolejki Kobiecy Klub Sportowy zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną LZS Pakosławice. Zespół z Pakosławic zajmował ostatnią lokatę, natomiast podopieczne Agnieszki Pluskoty plasowały się na dziewiątym miejscu w tabeli. Jesteście ciekawi jak wyglądał przebieg spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z meczu.

18 dnia marca zabrzański zespół zainaugurował wiosenne zmagania w II lidze. W ramach XII kolejki Kobiecy Klub Sportowy zmierzył się w meczu wyjazdowym z drużyną LZS Pakosławice. Zespół z Pakosławic zajmował ostatnią lokatę, natomiast podopieczne Agnieszki Pluskoty plasowały się na dziewiątym miejscu w tabeli.    Zespół z Zabrza był faworytem tego spotkania, przewagę trzeba było jednak udowodnić na boisku. Już w 2 minucie po strzale Barbary Żelichowskiej zabrzanki mogły objąć prowadzenie, lecz piłka odbiła się od słupka. W 10 minucie podanie Wioletty Dziółko zamieniła na bramkę Simona Wrazidło, która oddając strzał na raty umieściła futbolówkę w siatce gospodyń. W 27 minucie po podaniu Laury Englisz precyzyjnym uderzeniem popisała się Barbara Żelichowska podwyższając wynik meczu. Kilka minut później sytuację strzelecką wypracowały sobie gospodynie, jednak czujnie między słupkami zachowała się golkiperka KKS-u Nikola Żmijan. W kolejnych minutach zabrzanki nadal kontrolowały przebieg spotkania. W 35 minucie dokładne dośrodkowanie z prawego sektora boiska wykonała Ramona Czajkowska, czujnie w polu karnym przeciwniczek zachowała się Simona Wrazidło, która po strzale z obrotu zdobyła drugą bramkę w meczu! W 39 minucie piłkarki przeprowadził wzorcową akcję, futbolówka jak po sznurku przemieściła się z linii obrony do napastniczek, konkretnie Wioletty Dziółko, która ustanowiła wynik spotkania do przerwy na 0:4.
   W drugiej odsłonie meczu we znaki zarówno gospodyniom jak i zabrzankom, dały się warunki atmosferyczne. Ulewa oraz grząskie boisko z pewnością nie pomagały w dokładnych zagraniach. W 63 minucie zawodniczka LZS oddała precyzyjny strzał z rzutu wolnego, zdobywając tym samym pierwszą bramkę dla swojej drużyny. Zabrzanki nie pozostawiły tego bez odpowiedzi. W 67 minucie dośrodkowaną futbolówkę z rzutu rożnego przez Wiolettę Dziółko, po strzale głową umieściła w bramce Roxana Fross! Przed gwizdkiem kończącym regulaminowy czas gry Wioletta Dziółko precyzyjnym uderzeniem pokonała bramkarkę gospodyń, zdobywając tym samym swoją drugą bramkę w meczu.

Zabrzańska drużyna pozytywnie rozpoczęła wiosenną rundę w II lidze. Podczas spotkania debiut w bramce KKS-u odnotowała Nikola Żmijan. Naszej bramkarce i całej drużynie gratulujemy zdobycia 3 punktów. Najbliższe spotkanie KKS Zabrze rozegra na wyjeździe 25.03. o 15:30 z BTS Rekord Bielsko-Biała.

Skład: Żmijan - Czajkowska (82' Słodyczka), Wrazidło (55' Dąbrowska), Fross, Milota (55' Brzezina) - Kęsoń, Żelichowska (C), Englisz (82' Korzan), Jaklowska (20' Sypniewska) - Czmok, Dziółko
Bramki: Wrazidło x2, Dziółko x2, Żelichowska, Fross