Treningi
Poniedziałek godz. - 16:30 Środa godz. - 16:30 Piątek godz. - 16:30
Treningi odbywają się na boisku Sparty Zabrze w Mikulczycach ul. Mickiewicza 66a.
Remis z beniaminkiem.

MKS    W środowe popołudnie zabrzański zespół rozegrał spotkanie V kolejki II ligi. Piłkarki KKS-u zmierzyły się z beniaminkiem, zespołem Miedzi Legnica. Mecz początkowo miał odbyć się 24.09.16r. jednak na prośbę drużyny gości został przeniesiony na 21.09.16r. Zespół z Legnicy był wyżej usytuowany w tabeli, mimo to zawodniczki KKS-u zapowiedziały walkę o 3 punkty do końcowego gwizdka! Jesteście ciekawi przebiegu spotkania? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Wiktoria z Polonią!

KTS   W ramach IV kolejki II Ligi Kobiet gr. śląskiej piłkarki zabrzańskiego KKS-u rozegrały pierwsze spotkanie wyjazdowe w sezonie 2016/2017. W roli gospodarza wystąpiła drużyna KTS Polonii Bytom. Przed rozpoczęciem spotkania w lepszej sytuacji była drużyna KKS-u odnotowując dotychczas po jednym zwycięstwie, remisie i porażce. Bytomska Polonia przegrała wszystkie trzy spotkania. Której drużynie polepszył się bilans po 90 minutach gry? Zapraszamy do zapoznania się z relacją.

Horror z happy endem.

LKS   W trzeciej kolejce ligowych zmagań w sezonie 2016/2017 zabrzańskie piłkarki zmierzyły się na własnym boisku z drużyną LKS Rolnik II Biedrzychowice. Już od pierwszych minut meczu zapowiadało się ekscytujące widowisko. Jak zatem zakończyło się spotkanie? Zapraszamy do zapoznania się z relacją z meczu.

Wpadka z BTS.

BTS   W sobotę (tj. 03.0.16r.) drużyna zabrzańskiego KKS-u zmierzyła się na własnym boisku z BTS-em Rekord Bielsko-Biała. Drużyny znają się nie od dziś, a ich spotkania gwarantują sporą dawkę sportowych emocji.
   Początek meczu był lepszy w wykonaniu drużyny gości. Już w 3 minucie spotkania, po uderzeniu z rzutu wolnego golkiperka KKS-u musiała wyciągać futbolówkę z siatki. W poźniejszych minutach częsciej przy piłce utrzymywała się drużyna gości, choć zabrzanki również próbowały swoich sił by odmienić losy spotkania. W 21 minucie składna akcja KKS-u mogła zakończyć się bramką, lecz oddany strzał wybroniła bramkarka BTS-u. Tuz przed końcem pierwszych 45 minut meczu, zespół przyjezdny podwyższył wynik.
   Druga odsłona spotkania to 45 minut na to by odmienić wynik. Bielszczanki, podobnie jak w pierwszej połowie i drugą rozpoczęły z wysokiego "C". Od 49 minuty przewaga gości wynosiła już trzy bramki. Zabrzanki próbowały odmienić losy meczu nawet poprzez indywidualne akcje na połowie przeciwniczek. Zespół z Bielska nie pozwolił na wiele gospodyniom i przed kończem zawodów piłkarki BTS-u zdołały ustalić wynik na 0:6.
   Najbliższe spotkanie KKS Zabrze rozegra już w niedzielę 11.09.16r. o godz: 11:00 z LKS Rolnik II Biedrzychowice. Serdecznie zapraszamy!
Skład: Ledwoń - Jaklowska ('60 Pardo), Wrazidło, Fross, Czajkowska ('75 Dąbrowska) - Kęsoń ('66 Korzan), Żelichowska (C), Englisz, Sypniewska ('46 Brzezina) - Dziółko, Czmok

Triumf na inugurację!

LZS   Pierwsza kolejka ligowych rozgrywek w sezonie 2016/2017 już za nami! Po ciężkich przygotowaniach do nowego sezonu przyszedł czas na upragniony mecz. Rywalem zabrzanek była drużyna LZS Pakosławice, zespół występuje w lidze w roli beniaminka.
   Zawodniczki zabrzańskiego KKS-u skupiły się głównie na ofensywie, czego dowodem były liczne akcje przeprowadzone w polu karnym przeciwniczek. Już w 12 minucie spotkania pierwsza bramkę w sezonie zdobyła Angelika Czmok, dając drużynie prowadzenie. Piłkarki raz po raz stwarzały zagrożenie na połowie przeciwniczek, jednak w kluczowych momentach brakowało precyzji i zimnej krwi by skutecznie zakończyć akcję. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część spotkania wynik podwyższyła Roxana Fross, zdobywając bramkę bezpośrednio po uderzeniu z rzutu wolnego z ponad 35 metrów!
   Drugie 45 minut piłkarki również rozegrały w niesamowitym upale. Dziewczyny zdecyodwanie przeważały na boisku, utrzymanie przy futbolówce również było na korzyść gospodyń. Niestety podobnie jak w pierwszej połowie tak i w drugiej  zabrzanki miały wiele sytuacji by podwyższyć wynik lecz piłka jak nie mijała słupka to odbijała się od poprzeczki. W 79 minucie spotkania prostopadłe podanie w polu karnym LZS-u wykonane przez Angelikę Czmok wykorzystała Wioletta Dziółko, pokonując precyzyjnym strzałem golkiperkę drużyny gości. W 82 minucie wynik meczu na 4:0 ustaliła Barbara Żelichowska i takim rezultatem zakończyło sie spotkanie.
   Dziękujemy kibicom za obecność podczas inaguracji sezonu i już dziś serdecznie zapraszamy na mecz z BTS Rekord Bielsko-Biała, który odbędzie się 03.09.16r. o godz.: 16:00.

Skład: Ledwoń ('83 Bełdycka) - Czajkowska ('81 Gruszka), Fross, Michna, Jaklowska ('60 Kęsoń) - Brzezina ('60 Sypniewska), Englisz, Żelichowska (C), Wrazidło - Dziółko, Czmok
Bramki: Czmok, Fross, Dziółko, Żelichowska

Inauguracja w niedzielę!

KKS   Okres przygotowawczy dobiegł końca. Zawodniczki skupiają się już na najbliższym meczu, w którym przyjdzie się im zmierzyć z drużyną LZS Pakosławicie. Z tym zespłem zawodniczki KKS-u zmierzą się po raz pierwszy. Jak przebiegły przygotowania do rundy jesiennej sezonu 2016/2017? Zabrzanki rozegrały cztery spotkania kontrolne z tego trzy wygrały, mecz z Jaskółkami Chorzów zremisowały 4:4. Zgrupowanie w Ujsołach miało na celu zgranie zespołu oraz doskonalenie umiejętności technicznych.
   W szeregach pierwszego zespołu zagościło wiele młodych zawodniczek grających w ubiegłym sezonie w III lidze. Z pewnością nieraz staną przed szansą zaprezentowania się na drugoligowych boiskach. W nowym sezonie zawodniczki KKS-u będą walczyć o punkty tylko na szczeblu 2 ligi.
   Jaki będzie finał tegorocznej inaugracji sezonu 2016/2017? Na to pytanie piłkarki odpowiedzą 28.08.16r. o godz: 11:00. Wszystkich sympatyków kobiecej piłki serdecznie zapraszamy na stadion Sparty Zabrze. Bądźcie naszym dwunastym zawodnikiem!

Obóz Ujsoły 2016

kks

W niedzielę zabrzańska drużyna wróciła z szcześciodniowego zgrupowania w Ujsołach. Zajęcia treningowe odbywały się na orliku i boisku trawiastym. Treningi poświęcone były doskonaleniu umiejętności podań, przyjęć kierunkowych, ogólnej koordynacji, ustawieniu taktycznemu i przede wszystkim stworzeniu kolektywu na boisku. Podczas obozu KKS rozegrał spotkanie kontrolne z miejscową drużyną męską. Zabrzanki wygrały mecz 7:3. Prócz cieżkiej pracy był też czas na wspólną zabawę. Pobyt w Geo Park-u Glinka dziewczyny z pewnością zapamietają na długo, wachlarz dostępnych tam atrakcji każdemu mógł zapewnić świetną rozrywkę. Nasze zawodniczki nie przez przypadek najlepiej czuły się w Małpim Gaju. Sobotni trening, który odbył się w ogromnej ulewie był próbą charakteru,którą przeszła każda zawodniczka. Doszło również do starcia młodzieży ze straszyzną i to w rzutach karnych! Zwycięskie z tego pojedynku wyszły te pierwsze. Obecnie zespół będzie kontunuował przygotowania do sezonu na miejscu, w Zabrzu. W najbliższym czasie KKS rozegra spraing z drużyną Concordii, 10.08. godz.: 19:00.

Zwycięski test.

kks   Pierwszy mecz kontrolny przed startem rozgrywek już za nami. Piłkarki po tygodniu intensywnych treningów zmierzyły się z kobiecą drużyną Concordii Knurów. Spotkanie rozegrano w systemie 2x40 minut. Głównym zadaniem sparingu było przetestowanie nowego ustawienia taktycznego. Mimo wysokiej temperatury zawodniczki stanęły na wysokści zadania pokonując rywalki aż 0:7!
   Pierwsza bramka padła po 6 minutach gry. Na listę strzelców wpisała się Angelika Czmok perfekcyjnie kończąc atak szybki zespołu. Drużyna konsekwentnie realizowała zadania taktyczne. Przed końcem pierwszej połowy wynik podwyższyła Joanna Kęsoń. W drugiej części meczu padło aż 5 bramek! Z CZego wszystkie dla KKS-u. Zabrzanki dominowały na boisku, raz po raz atakując bramkę gospodyń. Bramki w drugiej połowie zdobyły: Dziółko x3, Żelichowska, Sypniewska. W końcówce meczu mogło paść jeszcze kilka bramek, jednak zawiodła skuteczność.

W poniedziałek zespół rozpocznie tygodniowe zgrupowanie w Ujsołach. Śledźcie nas na facebook'u, tam z pewnością ukaże się niejeden meldunek z obozu.

W meczu zagrały: Ledwoń, Czajkowska, Fross, Korzan, Gruszka, Englisz, Żelichowska, Kęsoń, Brzezina, Czmok, Dziółko, Sypniewska, Bełdycka

Już po wakacjach!

kks

Zawodniczki KKS-u Zabrze od poniedziałku przygotowują się do nowego sezonu. Na pierwszych zajęciach treningowych piłkarki zostały poddane testom sprawnościowym. Przez najbliższy tydzien treningi odywać się będą w Zabrzu, potem drużyna wyjedzie na tygodniowy obóz do Ujsoł. Przed wyjazdem na zgrupowanie zabrzański zespół rozegra spotkanie kontrolne z drużyną LKS Wilki Wilcza. Trzymajcie kciuki i bądźcie z Nami!

Zakończenie sezonu 2015/2016.

zakończenie
   We wtorek 21.06.16r. KKS Zabrze oficjalnie zakończył rozgrywki w sezonie 2015/2016. Drużyna spotkała się w Pizerii "Tutti Quanti" w Roitnicy i to właśnie tam zawodniczki stworzyły własną strefę kibica podczas meczu Polska-Ukraina. Zarówno zawodniczki, sztab jak i obecni goście zostali obdarowani klubowymi upominkami. Najlepszą strzelczynią zabrzańskiej drużyny została Wioletta Dziółko. Wyróżnienie za najładniejszą bramkę i duży potencjał otrzymała Kamila Brzezina.
   Po 22 meczach w sezonie Kobiecy Klub zajął 9 miejsce w tabeli z dorobkiem 24 punktów. Zabrzanki wygrały 7 spotkań, 3 zremisowały i 12 razy odniosły porażkę. W pierwszym zespole pojawiło się kilka młodszych zawodniczek, ktróre zdobywają doświadczenie na drugoligowych boiskach.
   Piłkarki wznowią treningi 25.07.16r. i pierwszego dnia sierpnia wyjadą na obóz przygotowawczy do Ujsoł. Dziękujemy, że byliście z nami w tym sezonie!

W Gdańsku z Coca-Colą.

Coca

18-sta edycja Copa Coca-Cola przeszła już do historii. Nasze zawodniczki reprezentujące Gimnazjum nr 2 w Zabrzu, dzięki wywalczeniu 2 miejsca w Makroregionie również znalazły się w finałowej rundzie, którą rozegrano w Gdańsku. W całych rozgrywkach piłkarki zajęły 16 miejsce i jest to ogromny sukces, którego serdecznie gratulujemy! A jak przygodę z turniejem Coca-Cola wspominają same zawodniczki? Zapytaliśmy je osobiście.

Sonia Pardo: - Rozgrywki Makroregionu były dla mnie jedną z piękniejszych rzeczy, które mnie spotkały. Radość, która nam towarzyszyła kiedy wywalczyłyśmy sobie udział w finałach turnieju w Gdańsku była nie do opisania! Poziom turnieju był bardzo wysoki, udział w nim brały nie tylko zwykłe szkoły ale również szkoły mistrzostwa sportowego. Od początku wierzyłyśmy, że spokojnie jesteśmy w stanie dojść do etapu makroregionalnego. Tam nie było już tak łatwo. Pojawiły się chwile zwątpienia jednak ja wierzyłam, że skoro już tak daleko zaszłyśmy to damy rade i wywalczymy udział w finale w Gdańsku. Tak też się stało! Niestety w Gdańsku nie udało nam się spotkć naszego kapitana - R. Lewandowskiego, z wiadomych powodów.

Ramona Czajkowska: - Finały makroregionalne nie były wcale takie łatwe. Myślę, że dla każdej z nas był to jeden z piękniejszych dni w życiu. Z finału najbardziej zapamiętam atmosferę w jakiej odbył się ten turniej. Poziom turnieju był bardzo wysoki, zarówno zespoły chłopców jak i dziewcząt prezentowały się bardzo dobrze. Droga do finału była bardzo długa. Przez każdą z nas przemawiał ból i owszem miałam chwilę zwątpienia, zwalczyłam ją i grałam dalej! Niestety w tej edycji Roberta nie było z nami, bo ja wiemy nasza reprezentacja bierze udział w EURO we Francji.